BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elhagyta magát az OTP

2010. november 16. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Keményen elbántak a befektetők az OTP részvényével kedden, így a pénteki és a hétfői emelkedés egyetlen nap alatt odalett. A bankrészvény esetében a rossz hír még az, hogy a forgalom is az esésben nő meg nagyon. A többi tőzsdén is főleg a bankszektort ütötték, ennek is betudható vélhetően, hogy a gyorsjelentését a héten publikáló OTP részvénye 5,1 százalékkal, 5170 forintra csúszott vissza, ami a napi minimumtól is csak 10 forintra van. Ráadásul a 22 milliárd forintos forgalom is jóval nagyobb, mint az előző, emelkedő napoké. A többi vezető részvényt nem gyötörték meg ennyire. A Mol egészen jól tartotta magát - a cég zárás után publikálta jelentését -, árfolyama mindössze 0,2 százalékkal, 19 870 forintra csökkent. A Richter 0,4 százalékkal,
45 250 forintra csúszott vissza, míg az Egis 1,6 százalékos mínuszt szedett össze, ami 21 065 forintos utolsó értéket jelentett.

A Magyar Telekom 592 forinton stagnált zárásban, de napközben még emelkedni is tudott, így ez a részvény viszonylag jól vészelte át az elmúlt napokat. A BUX 1,9 százalékkal, 21 940 pontra esett, míg a decemberi határidős lejárat egy picit többet, 2,1 százalékot csúszott le. Ezzel a negatív kamattartalom tovább nőtt, mivel 21 860 pont lett a határidős index utolsó értéke.

A kisebb részvények tulajdonosai sem igen örülhettek kedden. A trenddel szemben kevés részvény tudott emelkedni. A jó gyorsjelentést közlő Danubius 0,5 százalékkal, 3875 forintra drágult, és a szintén kellemes meglepetést okozó Graphisoft Park is 1,3 százalékot emelkedett, így 805 forint lett a záróára. Az új tervekkel, viszont gyenge negyedévvel előrukkoló Rába papírja viszont 0,9 százalékot vesztett értékéből, így záróára 900 forint lett.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet