Kismértékben tovább emelkedett a BUX a hét első napján. A nap eleji bizonytalankodás után folyamatos emelkedésbe váltott az index, miután külföldről sem érkeztek negatív hírek, illetve belföldiek sem sokkolták a befektetők idegeit. Ennek eredményeként majdnem napi csúcsán, 22 362 ponton zárt a magyar tőzsde, ami 1,1 százalékos pluszt jelentett. A decemberi határidős lejárat hasonló mértékben, 1,1 százalékkal, 22 322 pontra nőtt, ami azt jelenti, hogy még mindig negatív a kamattartalom.
A vezető részvények közül a legtöbbet az OTP emelkedett, 3 százalékkal, 5450 forintig ment fel. Ez volt az a szint ameddig az elmúlt hét esése után elvárható volt a részvény, így a következő napokban érdekes lehet, hogy tovább megy-e az 5650 forint felé vagy újra az 5000 forintot veszi célba.
A Mol 0,5 százalékkal, 19 900 forintig drágult, ami nem rossz teljesítmény azután, hogy pénteken ez a részvény volt a húzópapír. A Richter 45 450 forintos utolsó értéke 1,1 százalékkal volt a pénteki záróár felett, míg az Egis 1,8 százalékkal, 21 400 forintra esett. Csökkent a Magyar Telekom ára is, az osztalékrészvény 1 százalékkal, 592 forintra csúszott le.
A kisebb részvények közül úgy látszik a befektetők optimisták voltak az RFV-vel kapcsolatban a gyorsjelentés megjelenése előtt, mert a részvény 3,8 százalékkal, 8149 forintra drágult. A Rába esetében már óvatosabbak voltak a számok publikálása előtt, a részvény ugyanis csak 0,9 százalékkal emelkedett, 908 forintra. A 6 százalékos pénteki emelkedését korrigálva, 2,9 százalékkal, 1095 forintra csúszott viszont vissza az FHB. Esett az Állami Nyomda is, úgy látszik, csak egy napig tartott a jókedv a részvény esetében. Hétfőn ugyanis 2,3 százalékkal, 722 forintig csúszott le a részvény árfolyama.
