BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol húzta a BUX-ot

2010. november 14. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsdén reggel még a csapnivaló ázsiai hangulat és az Írország miatti félelmek taszították mélybe az árfolyamokat. Később azonban a vártnál jobb GDP-adatra - illetve az elmúlt napok pánikját is ellensúlyozandó - emelkedésbe váltott a BUX index, amely végül közel két százalékot emelkedve 22 126 ponton zárta a kereskedést. A tartósabb emelkedésben bízóknak azonban nem árt arra is odafigyelni, hogy a forgalom elmaradt az eső napokéhoz képest, ami nem túl biztató.

A vezető papírok közül a Mol teljesített a legjobban, árfolyama 3,2 százalékkal emelkedve 19 800 forinton végzett. Nem sokkal maradt le a Magyar Telekom, a távközlési papír 2,75 százalékkal, 598 forintra drágult. Az OTP részvényei viszont alulteljesítették a piacot, ugyanis csupán 0,3 százalékkal kerültek feljebb, így 5294 forinton végeztek. Napközben azért ez a részvény is sokat emelkedett, hiszen a reggeli pánikban még 5085 forinton is megfordult. Érdekes módon viszont a másik bankrészvény a nap nyertese lett. Bár hír nem jelent meg, az FHB árfolyama 6,3 százalékkal, 1127 forintra drágult, igaz, ez főleg a nap végi felhúzásának tudható be. A Richter 1,7 százalékkal, 44 950 forintra javított, míg szektortársa, az Egis közel 3 százalékkal, 21 790 forintra erősödött.

A kisebb részvények közül több is rallyzni tudott a valamelyest fellélegző piacon. A Fotex 4,7 százalékkal, 403, az RFV 3,3 százalékkal, 7849, a jó gyorsjelentést publikáló Állami Nyomda pedig 2,2 százalékkal, 739 forintra emelkedett.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet