BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még mindig jól tartja magát a forint

2010. november 11. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Annak ellenére, hogy a magyar deviza 277 forintot is megközelítette az euróval szemben, ez még mindig jó teljesítménynek számít, ha például a cseh vagy a román deviza vesszőfutását nézzük - mondta a Napi Gazdaságnak Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank devizakereskedője. Az euró csütörtök délután 276,30-276,60 forint között ingadozott sokáig, ami mintegy 0,6-0,7 százalékkal volt kisebb gyengülés, mint a román lejé vagy a cseh koronáé. A forint így a lengyel zlotyval mozgott együtt. Devizánk viszonylagos ereje valószínűleg annak köszönhető, hogy erősödtek a kamatemelési várakozások - véli Ruzsonyi, aki szerint 280 közelébe csak akkor gyengülhet a forint, ha az írek miatti aggodalom szélsőséges mértékben megnő. A dollár az euróval szemben az 1,37-es szint alá erősödött, így a forinttal szemben is 202-ig emelkedett az amerikai deviza. A svájci frankért 207,50 forintot kellett fizetni délután, mivel érdemi erősödést a svájci frank nem mutatott az euróval szemben. A kamatemelési kilátások erősödése miatt két futamidőnél is számottevően emelkedett a referenciahozam az állampapírok másodlagos piacán. A 12 hónapos lejárat 21 bázisponttal kereken 6 százalékra ugrott, míg az ötéves benchmark 15 bázisponttal 7,15 százalékra nőtt. Éven belül nem voltak számottevő változások.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet