A Fed likviditásbővítő intézkedéseinek újabb köréről szóló régóta várt szerdai bejelentést követően csütörtökön a világ tőzsdéin a bika lett úrrá, ez alól a budapesti tőzsde sem képezett kivételt. A BUX az egész napot a pozitív tartományban töltötte, közel 1,1 százalékot emelkedve, 23 326 ponton zárt, sőt nyitás után nem sokkal még 23 552 ponton is megfordult. Nagyítóval kellett eső kurzusú részvényt keresni, az általános optimizmus mellett azonban a menetelésben kiemelkedő szerepet játszott az OTP drágulása, a bankpapír ugyanis 2,5 százalékos plusszal, kereken 5900 forinton végzett, 11,5 milliárd forintos forgalom mellett. A gyorsjelentését hajnalban közzétevő Magyar Telekom az elemzői várakozásoknál jobb eredményszámok folytán napközben még az élbolyban járt az emelkedést tekintve. Részvényeinek árfolyama maximumát 608 forinton érte el, a nap végére - a negatív tartományban való megmerítkezést követően - azonban ez az előny 0,3 százalékosra apadt, az utolsó kötés 599 forinton született. Ebben az is szerepet játszhatott, hogy a jelentést követő sajtótájékoztatón az osztalékpolitika biztos változásáról beszélt a társaság elnök-vezérigazgatója.
A másik két blue chip teljesítménye vegyes volt. Míg a Mol fél százalékot erősödve, 20 410 forinton végzett, addig a Richter a zárásban elszenvedett veszteség következtében egyedüli alulteljesítőként szinte előző napi záróértékén beragadva, 46 670 forintot ért a kereskedés végén. Szektortársa, az Egis ellenben 1,8 százalékot emelkedve, 22 200 forinton végzett. A kisebb papírok közül a Danubius árfolyama emelkedett látványosan, 8,7 százalékkal, kereken 4000 forintra, igaz, nem túl élénk, 23 milliós forgalomban. A gyorsjelentését a szerdai zárás után közzétevő PannErgy szintén javítani tudott, jegyzése 1,9 százalékkal, 1020 forintra drágult.
