A PannErgy csoportszinten 3,76 milliárd forintos bevétel mellett 139 millió forintos nyereséget könyvelhetett el a harmadik negyedév során, szemben a tavalyi azonos időszak 34 milliós veszteségével - derül ki a társaság gyorsjelentéséből. A műanyagipari Pannuniont kiszűrve azonban 177 millió forintos adózás előtti veszteséget szenvedett el, ami 37 százalékos romlás éves összehasonlításban. Az első három negyedévben összességében 18 millió forintos profitnál jár a PannErgy, az pedig kevesebb mint negyede az egy évvel korábbi azonos időszaki értéknek.
Ebben komoly szerepet játszik a 417 milliós pénzügyi veszteség, ami részben a forint gyengüléséből eredő, a Pannunionnál jelentkező negatív hatásnak, nagyobbrészt viszont a Synergon-pakett leértékelődésének tudható be. Utóbbi ugyanis közel 230 milliós veszteséget hozott, szemben a bázisidőszak 350 milliós pozitív hatásával. A fő tevékenységnek számító geotermikus projektek terén az első miskolci fúrás a vártnál jóval kedvezőbb vízhozamot és hőmérsékletet eredményezett, emellett pedig megindultak a következő, gödöllői beruházás előkészítési munkálatai is.
