BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízmilliárd dolláros IPO-val tér vissza a GM

2010. november 2. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Összességében 10,6 milliárd dolláros nyilvános kibocsátással térhet vissza november 18-án a Dow Jones tőzsdeindex egyik egykori blue chipe, a General Motors. A jelenleg 61 százalékban az amerikai pénzügyminisztérium tulajdonában lévő GM részvénykibocsátása során 365 millió darab papírt értékesítenek majd darabonként 26-29 dollár értékben - tudta meg a Bloomberg az ügyhöz közel álló két forrástól. Ezenfelül az autógyártó az IPO során 2-3 milliárd dollárért a későbbiekben törzsrészvénnyé alakuló elsőbbségi részvényeket is piacra dob majd. A jegyzési ársáv alapján a GM papírjai az EBITDA háromszorosán forognának. Ezzel szemben szektortársa, a Ford részvényei azonos összehasonlításban ötös érték mellett forognak. A diszkont célja nagy valószínűséggel a túljegyzés, és adott esetben a kereskedés november 18-ai kezdetekor az árfolyam elszállásának bebiztosítása lehet.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet