Nap közben erősödni tudott a forint az euró, a dollár és a svájci frank ellenében is, utóbbinál azonban csak rövid ideig vitte át a keresztárfolyam a 200-as szintet. A hazai deviza az euróval szemben többek közt annak köszönhetően értékelődött fel, hogy piaci pletykák szerint egy német nagybank nagyobb tételben vett forintot és adott el zlotyt, New Yorkban pedig az állami szektort érintő költségcsökkentésről szóló kormányzati bejelentést rebesgető várakozások fűtötték a vételi kedvet - mondta a Napi Gazdaságnak Kolba Miklós, az ING devizapiaci üzletágvezetője. A dollár ismét gyengülésre váltott az euróval szemben és az elmúlt időszakban bejárt sávjának teteje, az 1,39-es szint környékén mozgott. Egy dollárért a nap végén 196,85, míg egy euróért 273,35 forintot kértek a bankközin. A svájci frank a dollárral karöltve gyengült, ami a magyar devizára vetítve azt jelentette, hogy a nap eleji 202,30-as szintről egészen 199,40-ig jött le az árfolyam, ám késő délutánra ismét 200,20 körül járt a jegyzés. Az ÁKK tegnapi 12 hónapos diszkontkincstárjegy-aukcióján két és félszeres lefedettség mellett 55 milliárd forintnyi papírt értékesítettek. Az 5,82 százalékos átlagos hozam 10 bázisponttal volt magasabb a legutóbbi aukcióhoz képest és három ponttal haladta meg a benchmarkhozamot. Mindeközben a hosszú referenciahozamok 1-6 bázisponttal csökkentek a másodpiacon.
