A nap jó részét kétszáz pontos sávban hullámvasutazással töltő BUX a mínuszos amerikai nyitást követően zárásra esett be hirtelen. Az index így mindössze 0,4 százalékos emelkedéssel végzett csütörtökön, 23 102 ponton. Az OTP 5752 forintig esett zárásban, holott a nap második felét 5800 forint felett töltötte, ez azonban még így is 0,91 százalékos emelkedést jelent szerdához képest. Igaz, a bankpapír forgalma (a piac egészéhez hasonlóan) kirívóan alacsony volt, mindössze 7,3 milliárd forintos. Jól jellemzi a befektetők kiváró magatartását, hogy a BÉT részvényszekciójának összforgalma az idei éves átlagnál 42 százalékkal volt alacsonyabb. A Mol 0,3 százalékkal, 20 750 forintra javított, az olajpapírok forgalma alig érte el a 730 millió forintot. A Magyar Telekom viszont látszólag továbbra sem tud szabadulni az eladói nyomás alól, a távközlési papír 571 forinton zárt, ami újabb 1,2 százalékos mínuszt jelent a részvényeseknek. A Richter egy százalékkal, 46 490 forintra erősödött, szektortársa, az Egis viszont 1,7 százalékot veszítve értékéből, 22 610 forinton fejezte be a napot. Ugyanilyen mértékben erősödött azonban a Rába, miután a társaság bejelentette, hogy futóművek szállításáról kötött megállapodást az orosz GAZ-csoporthoz tatozó Urallal. A cég részvényeinek árfolyama a bejelentést követően 945 forintos napi csúcsra szökött fel, innen azonban a nap végére visszacsorgott 935 forintig. Az elmúlt napok szakadása után ismét tudott valamennyit szépíteni az RFV, papírjainak árfolyama 1,4 százalékkal, 8261 forintig kúszott. A tőzsdezárás után közel hétmilliárd forintos BKV-projekt elnyerését bejelentő Synergon részvényei azonban már legfeljebb csak ma reagálnak a hírre, az informatikai társaság csütörtökön 0,2 százalékkal, 585 forintra rontott.
