BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól tartotta magát a Mol

2010. október 27. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A romló nemzetközi hangulat nyomot hagyott a magyar tőzsdén is szerdán. A BUX ennek betudhatóan 1,1 százalékkal, 23 011 pontra csúszott vissza, ami egy picivel rosszabb teljesítmény volt, mint a vezető európai tőzsdéké. A decemberi határidős index 0,9 százalékkal csökkent, a kamattartalom azonban így is minimális maradt a 23 028 pontos záróérték figyelembevételével.

Ahogyan ilyenkor lenni szokott, a vezető részvények közül a legtöbbet az OTP veszítette értékéből. A bankrészvény 1,8 százalékkal, 5700 forintra esett vissza, ennél azonban alacsonyabban, 5667 forinton is járt napközben. Az egyetlen biztató talán az lehet a részvényeseknek, hogy a forgalom csupán 8,5 milliárd forint volt. A bankrészvényhez hasonló mértékben, 1,7 százalékkal csökkent a Richter ára, így a gyógyszergyártó
46 000 forinton zárt. Érdekes módon az Egis viszont 0,5 százalékkal drágulni tudott, így kereken 23 000 forinton kötöttek rá utoljára. Egy százalékot veszített értékéből a Magyar Telekom, amely 578 forintot ért a nap végén. Az osztalékrészvény napközben 564 forinton is megfordult, ahonnan azért sikerült visszakapaszkodnia, de a részvény technikai képe továbbra sem biztató. A Mol viszont jól tartotta magát, a 20 690 forintos utolsó ár csupán 10 forinttal volt alacsonyabb a keddinél.

A HybridBox piacára nem hozott vevőket az a bejelentés, miszerint megállapodást kötöttek az Antenna Hungáriával. A részvény 2,2 százalékkal, 571 forintra esett vissza. A kisebb részvényeknek amúgy sem volt túl szép napjuk, az RFV 1,8 százalékkal, a PannErgy és a TVK 1,6 százalékkal esett vissza. A trenddel szemben 0,5 százalékkal drágult a Fotex és a Zwack. A két részvény sorrendben 415, illetve 16 250 forinton zárt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet