Zártkörű tőkeemelésről döntött keddi rendkívüli közgyűlésén az Alteo Nyrt. - jelentette be a társaság a BÉT honlapján.
Az alaptőkét 112 millió forintról 31,7 millió forinttal - 143,7 millió forintra - akarják emelni, úgy, hogy zárt körben új részvényeket bocsátanak ki. A tőkeemelést 317 000 darab 100 forint névértékű részvénnyel, 1000 forintos kibocsátási áron hajtják végre. A részvényeket kizárólag a tulajdonosi megfeleltetés alapján, a részvénykönyv lezárásának napján a társaság részvénykönyvébe bejegyzett részvényeseknek, azaz Chikán Attila Lászlónak és a Wallis Asset Managment Zrt.-nek ajánlották fel. A jegyzés október 28-áig tart.
Mindezek alapján úgy látszik, hogy a társaságnál még mindig nem jött el az ideje annak, hogy egyéb befektetőknek is adjanak el részvényt, ugyanis hiába vezették be a tőzsdére, részvényt még nem adtak el a jelenlegi tulajdonosok.
Bár a vezérigazgató, Chikán Attila László lapunknak korábban azt mondta, hogy új részvények kibocsátásakor más befektetőknek is felajánlják a jegyzés lehetőségét, úgy látszik, hogy ennek az ideje még nem jött el.
