Új elnököt neveztek ki a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének az élére (Bamosz) - közölte közleményben a szövetség a Napi Gazdasággal. A távozó Szalai Sándor helyét Vízkeleti Sándor, a Pioneer Alapkezelő Zrt. vezérigazgatója, eddigi alelnök veszi át, míg a szakmai szervezet új alelnöke Köves Benedek, az OTP Alapkezelő Zrt. vezérigazgató-helyettese lesz. A döntés hátterében az áll, hogy Szalai Sándor a napokban távozott az OTP Alapkezelő Zrt.-től. A szervezet másik alelnöke továbbra is az ING Befektetési Alapkezelő Zrt. első embere, Benczédi Balázs. A kinevezettek október 20-ától látják el megbízatásukat.
