Nagy lelkesedéssel kezdte a hetet a magyar tőzsde, napközben azonban az optimizmus sokat olvadt.
A nyitás után elsősorban az OTP részvényét találták meg a befektetők, amelyet gyorsan 6000 forint fölé húztak, és a 6021 forintos maximumárat is pillanatok alatt elérte a részvény. Innen azonban már lefelé csorgott az árfolyam, ami azt jelentette, hogy újra soknak bizonyult a 6000 forint feletti szint. Végül alacsony, 10 milliárd forint alatti forgalomban 1 százalékkal, 5920 forintra drágult, ám ez a napon belüli mozgás miatt sok örömre nem ad okot. A bankrészvénynél sokkal jobban teljesített a Richter, amelyet a forint erősödése sem zavart abban, hogy a legjobban teljesítő vezető részvény legyen a BÉT-en. A gyógyszergyártó 1,8 százalékkal, 46 500 forintra emelkedett, úgy, hogy a napközbeni mozgása is emelkedő trendet rajzolt le.
A Magyar Telekom 587 forinton, 0,5 százalék plusszal zárta a hét első kereskedési napját, így az 580 forint körüli ellenállás talán megfogta a részvény árfolyamának esését.
A Mol volt az egyetlen a nagyobb részvények közül, amely esett péntekhez képest. A szintén optimistán, 21 100 forint felett kezdő részvény a napközbeni lecsorgás miatt 20 745 forinton, 5 forintos mínuszban fejezte be a napot, ami százalékban stagnálást jelentett.
A BUX így 0,8 százalékkal növekedve 23 418 ponton fejezte be a kereskedést.
A kisebb részvényeknél folytatódott az árfolyamok pénteken megindult erősödése: a Rába 2,4 százalékkal, a TVK és a PannErgy 2,3 százalékkal, az RFV 1 százalékkal emelkedett a hét első napján.
