BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lejegyezték a CIG Pannónia-részvénycsomagot

2010. október 24. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az előzetes adatok szerint lényegében a teljes, 12,8 millió darabos részvénymennyiséget lejegyezték a CIG Pannónia Biztosító Nyrt. részvényeiből - tudta meg lapunk. Mindez azt jelenti, hogy nem lesz ma intézményi aukció. Csaknem 13 ezer magánbefektető jegyzett a biztosító részvényeiből, ami azt jelenti, hogy az utóbbi 20 év egyik legsikeresebb kibocsátását hajtotta végre a társaság. A jegyzések egyharmadát 750 forintos kedvezményes áron vásárolták meg, míg a többit a maximális, 938 forinton jegyezték, összesen mintegy 11 milliárd forint forráshoz jutott a CIG. A tőzsdére lépéshez már csak a cégbírósági bejegyzést kell megvárni, s ettől függően akár már november 8-án sor kerülhet a tőzsdei premierre.

(Lapunk főszerkesztője, Korányi G. Tamás a CIG Pannónia Biztosító alapító részvényese.)

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet