BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hernádi szerint az állam részvényvásárlása védené a Molt

2010. október 24. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Védené az ellenséges felvásárlástól a Molt, ha a magyar állam megvásárolná az orosz Szurgutnyeftyegaz részvénycsomagját - mondta Hernádi Zsolt, az olajtársaság elnök-vezérigazgatója az MR1 reggeli műsorában pénteken. Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter egy nappal korábban azt közölte: üdvösnek tartaná, ha részvényessé válhatna az állam a Molban.

Hernádi szerint is megnyugtató lenne az állam számára ez a tranzakció, mert a Mol olyan stratégiai eszközöket birtokol, amelyek jobb, ha nem kerülnek ellenséges kézbe, és ez nemcsak a magyar állam, hanem a közép-európai országok számára is fontos. Azt is kijelentette, hogy nem folynak tárgyalások a Mol és a Szurgut között. A tulajdonosok közötti adásvételi tárgyalásokról általában értesítik az olajcég menedzsmentjét - mondta, hozzáfűzve: "ha kérnek, akkor adunk támogatást".

Az elmúlt tíz évben mindig regionális játszma szereplőjének éreztem a Molt - mondta Hernádi. Energiapolitikáról lévén szó, rossz jel lenne, ha Mol nem lenne részese - tette hozzá. A Mol elnök-vezérigazgatója határozottan kijelentette, hogy az INA nem lehet alku tárgya a Szurgut Mol-részvényeivel kapcsolatban. A horvátországi olajcég irányításának megszerzése Európán kívüli lehetőségeket biztosít a Mol számára Hernádi szerint, aki utalt szíriai kitermelési lehetőségekre, de megemlítette az adriai lelőhelyeket is. A válságadó esetleges meghosszabbításával kapcsolatban Hernádi Zsolt ismét kifejtette, hogy az nagyon rossz üzenet lenne minden külföldi és magyar befektetőnek.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet