A vezető részvények közül egyedül a Mol árfolyama emelkedett csütörtökön, a BUX 0,2 százalékkal, 23 665 pontra emelkedett. Elég hektikus kereskedés volt napközben, az index pluszban és mínuszban is forgott. Végül egyedül a Mol szárnyalása tartotta pluszban az indexet. Az olajrészvény 2,5 százalékkal, 21 240 forintra drágult zárásra, aminek hátterében az a hír állt, hogy az állam még az év végéig megveszi az oroszok tulajdonában lévő csomagot. A hír megjelenését követően ugyanis a 20 800 forint környékén álló részvény kurzusát egy pillanat alatt hajtották fel a 21 425 forintos napi maximumára.
Az OTP jegyzése viszont 0,6 százalékkal, 5965 forintig csúszott le zárásra. A bankrészvény ugyan a nap elején még 6000 forint fölött is forgott, napközben azonban inkább az eladók voltak aktívak és folyamatosan csorgott lefelé az árfolyam. A Magyar Telekom is a bankrészvény pályáját írta le, pozitív korrekciója csupán egy napig tartott. A telekomcég végül 2 százalékos mínuszban, 588 forinton fejezte be a kereskedést.
A Richter árfolyama 0,2 százalékkal csökkent, ez 46 600 forintos záróárat jelentett.
Vérengzések voltak viszont a kisebb papírok piacán. A Rába 4,2 százalékkal, 925 forintra csúszott vissza, az RFV 3,3 százalékkal, 8700 forintig zuhant. Nem kímélték a befektetők a Danubius részvényét sem, ennek hatására árfolyama 3,5 százalékkal, 3715 forintra csökkent. A Pannergy 2 százalékkal, 1019 forintig esett. Volt azért olyan kisrészvény is, amelynek kurzusa emelkedett: a Keg 5 százalékkal, a Pannunion 4,8 százalékkal drágult.
