Úgy látszik, a végleges plusz adóteher nyilvánosságra hozatalával sikerült a Magyar Telekom befektetőit megnyugtatni, a részvény kurzusa ugyanis szerdán 2,6 százalékkal, 600 forintra emelkedett. Valószínűleg a befektetők többsége nagyobb sarccal számolt, ráadásul egyelőre a Telekom utalást sem tett az osztalék csökkentésére.
Drágult az OTP is, miután a nap végére jó hangulat kerekedett Amerikában. A bankpapír 1,7 százalékos növekedéssel régen látott magasságban, 6000 forinton zárt, igaz, nem túl magas, 12,8 milliárd forintos forgalom mellett. (A héten már 6100 forinton is megfordult a részvény, zárnia azonban nem sikerült ezen a szinten.)
Gyengén szerepelt viszont a Mol és a Richter. Az olajtársaság részvénye 0,4 százalékkal,
20 725 forintra esett vissza, gyógyszergyártóé 0,7 százalékkal, 46 680 forintra csúszott le.
A BUX értéke végül 0,6 százalékot növekedve 23 628 pontra emelkedett. A befektetői pesszimizmust jól mutatja, hogy a decemberi lejáratú határidő alig zárt magasabban, mint a prompt index. A 23 650 pontos érték 0,4 százalékos növekedést jelentett.
A vártnál jobb teszteredmények bejelentése profitrealizálásra sarkallta a PannErgy részvényeseit, az árfolyam 2,9 százalékkal, 1039 forintra csúszott vissza. A szerződéskötést bejelentő RFV jegyzése is esett, több mint 2 százalékkal, 8999 forintra csúszott vissza.
A kisebb részvények közül 2,5 százalékkal drágult a Danubius és több mint 2 százalékkal értékelődött fel az Orco is.
