Hivatalosan is bejelentette a Magyar Telekom, hogy az idei évben 27,5 milliárd forintos extra adóteherrel számol, ami a korábbi becsléseknek inkább a felső határához áll közelebb. Az EBITDA 7-9 százalékos csökkenéséről szóló eredményvárakozásukat azonban nem érinti ez az összeg, mivel egyszeri tételként számolnak vele. Az adót várhatóan az egyéb költségek között számolja el a Telekom, ami így csökkenti az adózás előtti eredményt. Ennek következtében várhatóan 1 milliárd forinttal kevesebb társasági nyereségadót fizetnek be 2010-ben. A cég ugyan nem közölte, hogy csökkentené osztalékát, azonban az Erste számításai szerint jövőre csak részvényenként 40 forint várható a pluszteher miatt.
A Gazdasági Versenyhivatal ugyanakkor 200 millió forintos bírságot szabott ki a Magyar Telekom Nyrt.-re a Pénzcentrum.hu értesülése szerint. A távközlési társaság még tavaly, október elejétől december elejéig szervezett egy sms-kvízjátékot, 90 Golf, 90 nyertes címmel. A versenyhatóság úgy találta, hogy a társaság a játék feltételeiről és a nyerési esélyekről az ügyfeleket megtévesztő tájékoztatást adott. Ráadásul a Magyar Telekom az általa küldött sms-ekkel agresszív módon buzdította ügyfeleit a játékban való részvételre, a játék folytatására.
A Magyar Telekommal kapcsolatos hír volt még szerdán, hogy a cég közölte: meg akarja szüntetni amerikai letéti részvényeinek (ADS-einek) tőzsdei jegyzését.
Az előírásoknak megfelelően 2010. november 2-án úgynevezett Form 25 dokumentumot szándékozik benyújtani az Egyesült Államok értékpapír- és tőzsdefelügyeletének (SEC) a társaság. A tőzsdei jegyzés megszüntetése várhatóan 2010. november 12-én lép hatályba a cég közlése szerint, amikortól a New York-i tőzsdén a letéti részvényekkel már nem lehet kereskedni. A cég már korábban közzétette, hogy a tőzsdei jelenlét megszüntetésének fő célja a pénzügyi jelentések struktúrájának egyszerűsítése és az adminisztrációs költségek csökkentése. A társaság jelenlegi tervei szerint a tőzsdei jegyzés megszüntetését követően az amerikai letéti jegy (ADR) programját úgynevezett I szintű ADR program formájában kívánja fenntartani.
