BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vagyonkezelésbe adták a HybridBox többségét

2010. október 19. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A HybridBox Nyrt. teljes részvénypakettjének az 58 százalékát vagyonkezelésbe adták - jelentette be a cég egyik nagytulajdonosa a BÉT honlapján. Október 18-án Reisz Attila, az igazgatóság tagja a birtokában lévő 7 938 659 részvényből 4,8 millió darabot adott át vagyonkezelésre a Pherix Enterprises Corporationnek. A másik nagytulajdonos, Poczkodi Gábor, aki szintén az igazgatóság tagja, 1 946 548 papírból adott át 1,2 milliót. A vagyonkezelési szerződés 2011. december 31-ig szól. A Pherix az átvett részvényekkel biztosítja a frankfurti, illetve a stuttgarti értéktőzsde másodlagos piacán a részvények megfelelő likviditását, illetve market makeri funkciókat is ellát.

A seychelles-i bejegyzésű vagyonkezelő cég 100 százalékos tulajdonrészének a megvásárlását egyébként a hétvégén jelentette be a HybridBox. Néhány hete a cég elnöke, Kondi Miklós lapunknak azt mondta, hogy a nagytulajdonosoknak nem áll szándékukban a kiszállás a tőzsdére lépéssel. Szándékaik szerint mintegy 30 százaléknyi papírt adnának el, nagyjából annyit, hogy a közkézhányad megfeleljen ahhoz, hogy akár a BUX-kosárba is bekerülhessen a részvény.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet