BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Céltartalék-feloldáson nyert sokat a Citi

2010. október 18. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Citigroup a harmadik negyedévben 2,2 milliárd dolláros, azaz részvényenként 0,07 dollár nyereséget könyvelhetett el, szemben a Bloomberg által megkérdezett elemzők 0,055 dolláros várakozásával. A társaság bevételei az időszak során 20,7 milliárd dollárt tettek ki, ami kissé elmarad a 20,97 milliárdos elemzői konszenzustól. A nem teljesítő hitelekre képzett céltartalékok összességében 5,9 milliárd dollárra csökkentek, a negyedév során 746 millió dollárnyit oldottak fel belőlük. Ez a szint a jelzálogpiaci válság kirobbanását közvetlenül megelőző 2007. második negyedév óta a legalacsonyabb, ami a gyorsjelentés szövege szerint jól mutatja a hitelek minőségének javulását.

A Reutersnek nyilatkozó elemzők azonban arra hívják fel a figyelmet, hogy egy lassuló növekedést felmutató gazdasági környezetben, amelyben a hitelkihelyezések is gyengélkednek, nem feltétlenül jó jel, hogy a nagybankok a negyedév/negyedév alapon csökkenő bevételek mellett céltartalékok feloldásából teremtik elő a várakozásoknál jobb profitot. A múlt héten jelentő JP Morgan ugyanis szintén ezt tette.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet