BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem számol a válságadóval az RFV és a PannErgy

2010. október 17. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A konkrét részletek ismerete hiányában az RFV nem számít arra, hogy rájuk is vonatkozik majd az energetikai szektort sújtó, múlt héten bejelentett válságadó - mondta el a Napi Gazdaság kérdésére pénteken Kassai Ákos, a társaság vezérigazgatója. Figyelembe véve, hogy a teher zöme a nagy iparági szereplőkre, nagyjából felerészben a Molra, illetve olyan szolgáltatókra esik majd, mint az RWE vagy az E.On, az RFV esetében méreténél fogva sem játszana jelentős szerepet az elvonás a cégvezető szerint. A főként távhőrendszerek felújítására és hosszú távú üzemeltetésére szakosodott társaság tavalyi IFRS szerinti árbevétele csoportszinten 3,91 milliárd forintot tett ki. Így a válságadóról szóló hétvégén benyújtott törvényjavaslat alapján 41 millió forintos terhet jelenthet az RFV-nek.

A PannErgynek egyelőre még nincs bevétele a geotermikus projektjeiből, ám amennyiben a válságadó hároméves hatálya alatt felfut a miskolci beruházás, arra adott esetben vonatkozhat a különteher. Ez kétmilliárdos bevétel esetén a hétvégi bejelentés alapján 21 millió forintot jelenthetne. Ettől függetlenül Bokorovics Balázs, a társaság elnöke szerint a zöldenergia-szektorra vonatkozik majd a legnagyobb kedvezmény elve és mentesülnek a fizetési kötelezettség alól.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet