BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új részvényekkel lehetünk majd Alteo-tulajdonosok?

Minden valószínűség szerint csak új részvények jegyzésével lehet majd Alteo-papírokhoz jutni - mondta lapunknak ifj. Chikán Attila vezérigazgató. Azt azonban, hogy ez mikorra várható, még korainak tartotta elárulni a cégvezető.

2010. október 14. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nincsenek eladó részvények a héten bevezetett Alteo Energiaszolgáltató Nyrt. részvénykönyvében, egyelőre hiába próbálkoznak a vevők, egyetlen darab kötés sem született az energetikai cég piacán. Történik mindez annak ellenére, hogy szerdán 7777 forinton is tartósan állt bent vevő, illetve 850 forint környékén mindennap próbálkoznak a vásárlásával. Lapunk igyekezett megtudni, hogy a fő tulajdonosnak egyáltalán van-e eladási szándéka és milyen áron. Ifj. Chikán Attila, a cég vezérigazgatója egyelőre csak annyit árult el, hogy az Alteo részvényeinek tőzsdei bevezetése egy hosszú távú folyamat első lépése.

A társaság gyorsan növekszik, és a dinamizmus várakozásaik szerint tartós marad, az üzletmenet tehát indokolttá fogja tenni a forrásbevonást. A fő tulajdonos számára - egy részvény híján a Wallis Asset Management tulajdonában van a cég - a társaság stratégiai célú befektetést jelent, elkötelezettsége a társaság mellett hosszú távra szól, amin a továbbiakban sem szándékozik változtatni. Ugyanakkor a tőzsdére lépést a tervezett növekedés egyik támaszának tekinti, ami a tőkepiaci források bevonásának lehetőségét, így új tulajdonosok belépését is biztosítani tudja középtávon - mondta lapunknak a vezérigazgató.
Arra a kérdésünkre, hogy mégis milyen áron válnának meg a részvényeiktől a tulajdonosok, a vezérigazgató azt válaszolta, hogy mivel a részvénytulajdon koncentrált, és a bevezetés egy technikai jellegű lépés egy hosszabb folyamatban, a tőzsdével egyeztetve nem határoztak meg bevezetési árat. Az ilyen típusú társaságoknál előfordul, hogy alul- vagy túlértékelik a papírjukat, ezt a hibát viszont az Alteónál nem akarják elkövetni, inkább a piacra bízzák majd az értékelést. Mivel középtávon forrásbevonást terveznek, célszerű az akkor aktuális eredmények ismeretében meghatározni a részvények értékét.

Chikán arra a kérdésünkre, hogy milyen formában és mikor akarnak tőkét bevonni, azt mondta: egyelőre nyilvános részvénykibocsátásban gondolkodnak, de előfordulhat a piaci környezet és a jövőbeli projektlehetőségek olyan kombinációja, amely a kötvény lehetőségét is felvetheti. Az időzítésről és az összegről azonban a vezérigazgató szerint még korai lenne beszélni, de középtávon ez a lehetőség már szerepel az elképzeléseik között. A forrásbevonás nagyságrendjét elsődlegesen a releváns projektcélok határozzák majd meg.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet