BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy a mozgolódás a Szberbank körül

2010. október 14. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megugrott a legnagyobb orosz pénzintézet, a Szberbank német letéti jegyeinek árfolyama tegnap, miután a Reuters tudósítása szerint German Gref vezérigazgató egy konferencián legalább 4-5 milliárd dolláros idei profitról beszélt, szemben a korábbi, 3,3 milliárdos menedzsmentvárakozással. A vezérigazgató szavai két nappal azután hangzottak el, hogy a kormány bejelentette, a pénzintézet 60,3 százalékát tulajdonló jegybank a tervezett kilenc százaléknál nagyobb részesedést értékesítene a költségvetési hiány csökkentése céljából. A Szberbank abban érdekelt, hogy a pakettet a tőzsdén értékesítsék és ne közvetlenül egy szakmai befektetőnek - nyilatkozta a Bloombergnek Anton Karamzin vezérigazgató-helyettes. Elemzők szerint azonban a kisebbségi tulajdonrész értékesítése nagy valószínűséggel csak 2012 során lesz esedékes.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet