BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hétfőn indul a varsói tőzsde részvényeinek jegyzése

2010. október 14. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magánbefektetők jövő hétfőtől másfél héten át jegyezhetnek a varsói értéktőzsde (WSE) részvényeiből. Az összesen 26,79 millió darab, 64 százaléknyi tulajdonrészt megtestesítő részvényt értékesítő lengyel pénzügyminisztérium a jegyzési ársáv felső határát 43 zlotyban határozta meg - derül ki a börze közleményéből. Ez optimális esetben 1,15 milliárd zloty, azaz 80,7 milliárd forint bevételt hozhat az államkasszának. A végső kibocsátási árfolyamot az intézményi szereplőknek megnyitott könyvépítés lezárultával, október 29-én teszik közzé. Kitételként szerepel azonban, hogy amennyiben a kibocsátási ár a maximumérték alatt lesz, ugyanaz vonatkozik majd a magán- és az intézményi befektetőkre, felette viszont csak utóbbiaknak kell megfizetniük a különbözetet.

A tervek szerint a kibocsátásra kerülő papírok 25 százalékát vehetik meg a kisbefektetők, akik fejenként legalább 10, legfeljebb pedig 100 darab törzsrészvényt jegyezhetnek. Túljegyzés esetén az arányt 30 százalékosra bővíthetik, és egyúttal allokációs maximumot határozhat meg a kibocsátó. A WSE tőzsdei bevezetése és a kereskedés kezdete november kilencedikén várható.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet