A magánbefektetők jövő hétfőtől másfél héten át jegyezhetnek a varsói értéktőzsde (WSE) részvényeiből. Az összesen 26,79 millió darab, 64 százaléknyi tulajdonrészt megtestesítő részvényt értékesítő lengyel pénzügyminisztérium a jegyzési ársáv felső határát 43 zlotyban határozta meg - derül ki a börze közleményéből. Ez optimális esetben 1,15 milliárd zloty, azaz 80,7 milliárd forint bevételt hozhat az államkasszának. A végső kibocsátási árfolyamot az intézményi szereplőknek megnyitott könyvépítés lezárultával, október 29-én teszik közzé. Kitételként szerepel azonban, hogy amennyiben a kibocsátási ár a maximumérték alatt lesz, ugyanaz vonatkozik majd a magán- és az intézményi befektetőkre, felette viszont csak utóbbiaknak kell megfizetniük a különbözetet.
A tervek szerint a kibocsátásra kerülő papírok 25 százalékát vehetik meg a kisbefektetők, akik fejenként legalább 10, legfeljebb pedig 100 darab törzsrészvényt jegyezhetnek. Túljegyzés esetén az arányt 30 százalékosra bővíthetik, és egyúttal allokációs maximumot határozhat meg a kibocsátó. A WSE tőzsdei bevezetése és a kereskedés kezdete november kilencedikén várható.
