Megbolydult a magyar tőzsde szerdán, miután kedvező és kedvezőtlen hírek egyszerre érték a piacot. Az Orbán Viktor által bejelentett, a távközlési szektort érintő, a várakozásoknál nagyobb adó miatt délután összecsuklott a Magyar Telekom árfolyama, amely négyszázalékos mínuszban is volt napközben, végül azonban csak 2,9 százalékkal, 631 forintra esett. Ezzel a legnagyobb vesztes lett a vezető részvények közül, magas, több mint négymilliárd forintos forgalom mellett. A Mol is 0,7 százalékos veszteséggel, 20 850 forinton zárta a napot, miután ezt a céget is érintik az új adófizetések. Az OTP viszont a jó nemzetközi banki hírek hatására szárnyalt, és áttörte az ellenállásnak számító 5650 forintos szintet. Három százalékkal drágulva, 5702 forinton fejezte be a kereskedést, ráadásul jelentős, közel 23 milliárd forintos forgalom mellett. A Richter is felfelé húzta a BUX-ot, a gyógyszergyártó 2,9 százalékkal, 48 700 forintra emelkedett az elmúlt két nap korrekciója után. A vezető index, a BUX így egy százalékkal, 23 648 pontra nőtt, ami a technikai elemzők szerint kitörést jelent felfelé, amennyiben ezt ma még megerősíti. A határidős index 0,9 százalékkal tudott drágulni, ez 23 675 pontos értéket jelent. A kisebb részvényeknél is bőven voltak jelentősebb mozgások. A forgalmasabb részvények közül a Rába 3,5 százalékot tudott emelkedni, ami 970 forintos utolsó árat jelentett. Minimális forgalom mellett 34 százalékkal emelték meg a Quaestor árfolyamát, hasonló körülmények mellett 13,5 százalékkal drágult a BIF.
