Megint nagyot hajrázott az OTP kedden, így a hétfői naphoz hasonlóan egyedül tudott pluszban zárni a vezető részvények közül. Igaz, az 5530 forintos záróár csak egyforintos pluszt jelentett az előző naphoz képest, ami százalékban stagnálást jelent, ugyanakkor a napközbeni emelkedés már számottevő volt. A nap elején ugyanis még 5381 forinton is megforduló részvény napközben 2,7 százalékot emelkedett, így a hétfői nappal együtt már meglepő erőt mutatott, annak ellenére, hogy rossz hangulatban általában ez a papír szokott élen járni az esésben. A nagyok közül legtöbbet a Magyar Telekom esett a hét második napján. A cég árfolyama igazi hír nélkül két százalékkal, 650 forintra csökkent. Mindez talán magyarázható lenne azzal, hogy napokon belül várható a szektort érintő pluszadó bejelentése, azonban erre rácáfol az ügyben szintén érintett Mol, az olajrészvény ára ugyanis gyakorlatilag stagnált, 20 995 forinton. Tovább csordogált lefelé a Richter árfolyama is - úgy látszik, a gyárvásárlás bejelentésének pozitív reakciója a múlt hétre korlátozódott -, a gyógyszercég 1,4 százalékkal, 47 335 forintra esett. Ugyanakkor az Egis majdnem egy százalékkal erősödött, ami 22 800 forintos utolsó árat jelentett. Mindezek hatására a BUX 0,5 százalékot veszített értékéből, és 23 405 ponton zárt. Ennél azonban jóval alacsonyabban, 23 200 pont alatt is megfordult az index. Az előző nap közel 50 százalékot eső NordTelekom a 936 forintos esésből 171 forintot ledolgozott, ez 16 százalékos drágulást jelentett, amivel a cég a nap legtöbbet emelkedő részvénye lett, igaz, csupán 16 milliós forgalom mellett. A kisebb részvények közül a Fotex tudott egy százalékkal emelkedni, ugyanakkor a Rába 1,2 százalékkal visszaesett.
