Óvatos lecsorgás követte a nap eleji optimizmust a magyar tőzsdén, így egyelőre várat magára a nagy áttörés. Technikailag a 23 500-23 600 közötti erős ellenállásokat kellene leküzdenie a BUX-nak, amit a nap elején a 23 670 pontig menetelő index át is lépett, a nap végére azonban ennél alacsonyabb értéken, 23 526 ponton zárt a mutató, ami 0,5 százalékos növekedést jelentett. Ez ugyan még mindig nagyobb volt, mint amit a nemzetközi tőzsdék mutattak a magyar piac zárásakor, az igazi kitörés azonban nem sikerült. Ez főleg annak volt betudható, hogy a vezető részvények közül egyedül az OTP tudott emelkedni, ami azzal magyarázható, hogy a bankrészvény még messze van a következő, 5650 forintos ellenállásától, miután napi maximumát a záróárat jelentő 5529 forinton érte el. Ez 2,4 százalékos pluszt jelentett, amivel egyedül húzta pozitív tartományba a BUX-ot. A Mol ugyanis 21 000 forinton stagnált, és a Magyar Telekom 663 forintos utolsó ára is megegyezett a péntekivel. A Richter esetében viszont a profit realizálása mellett dönthettek a befektetők, mivel hír nélkül 1,5 százalékkal, 48 000 forintra esett a gyógyszerrészvény árfolyama. Eközben az Egis egy százalékkal, 22 595 forintra drágult. Jó napot zárhattak a régóta szenvedő Synergon részvényesei. Hír ugyan egyelőre itt sem volt, a részvény árfolyama azonban 3,3 százalékkal, 635 forintra emelkedett. A TVK is 3,2 százalékkal drágult, a vegyipari cég így 3600 forinton fejezte be a napot. Utolsó kereskedési napi záróértékéhez képest viszont közel 50 százalékkal értékelődött le a NordTelekom. A részvény 936 forintos eséssel, 1055 forinton búcsúzott a hétfőtől, igaz, a forgalma alig haladta meg a hatmillió forintot.
