BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszafelé sülhet el a pénzpumpa

2010. október 7. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Köddé válhatnak az elmúlt hat hét részvénypiaci szárnyalása során elért árfolyamok, ha a tervezett jegybanki ösztönzők nem érik el céljukat - nyilatkozta a CNBC-nek Mohamed El-Erian, a PIMCO társelnöke.
Az amerikai és európai jegybankok novemberben valószínűleg több körben is további likviditásbővítő intézkedéseket foganatosítanak, ám ezek sikeressége már közel sem biztos. Az első szakasz az eddigi tapasztalatok alapján legalábbis kismértékben bizonyult csak sikeresnek, nagyobbrészt azonban csalódást okoztak. A pénzpumpa Fed általi újraindításáról szóló találgatások kapcsán a befektetők szinte az összes befektetési termék (részvények, kötvények, nyersanyagok stb.) terén vad vásárlásba kezdtek. Amennyiben az újabb lazítás nem éri el célját, a hangulat és az eddigi általános drágulási folyamat a világ legnagyobb kötvényalapjait kezelő vállalat vezetője szerint könnyen a visszájára fordulhat.

A jelenlegi részvényárazási szintek hatékony monetáris politikát feltételeznek, olyat, ami a reálgazdaságra is érezhető hatással van. Márpedig az elmúlt másfél év tapasztalatai azt mutatják, hogy a konkrét intézkedések hatása elmaradt a várakozásoktól. Így a Fed következő lépésekor vásárolt eszközök valószínűleg szinten maradnak majd, minden egyéb eszköznél azonban fokozódhat a volatilitás.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet