Sikeresen lezárult tegnap a Deutsche Bank 10,2 milliárd eurós tőkeemelése, a befolyó pénz a Deutsche Postbank felvásárlását, valamint a tartalékok növelését szolgálja majd - írta a Bloomberg. Az összesen 306,51 millió darab új részvény zártkörű kibocsátása során a jegyzési jogok 99 százalékával éltek a befektetők, akik minden két papírjuk után vehettek egy újat 33 euróért. A le nem jegyzett 2,13 millió darabot a bank a tőzsdén fogja értékesíteni. A Deutsche Bank papírjai a csütörtöki kereskedést 1,5 százalékos emelkedés után 41,5 eurón zárták.
