BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egymilliárd zlotyt remélnek a lengyel tőzsde privatizációjából

2010. október 5. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lengyel kormány szakértői 1,5-2,0 milliárd zlotyra (380-507 millió euró) becsülik a lengyel értéktőzsde piaci tőkeértékét, a részvénypakett tőzsdei bevezetésével tervezett privatizáció után így egymilliárd zloty körüli bevételre számítanak - írta a Rzeczpospolita lengyel napilap és a Reuters hírügynökség. A szakértők az idén 217 millió zloty, jövőre 252 millió zloty árbevételt várnak a GPW-től, az adózott eredmény 86,8 millió, illetve 119,5 millió zloty lesz. A lengyel kincstárügyi minisztérium 63,8 százalékban határozta meg a varsói tőzsdét üzemeltető társaság, a GPW privatizálásra bocsátandó részvénypakettjét, amelyet november 9-én bevezetnek a tőzsdére.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet