BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A forint lett a régió éllovasa

2010. október 5. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kedden is a forint erősödött legjobban a régióban, lekörözve a lengyel, a cseh és a román devizát is - mondta el a Napi Gazdaság Online-nak Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank devizakereskedője. Folyamatosan erősödött a magyar deviza kedden, miután az euró/dollár keresztárfolyam esetében is újra a dollár gyengülése volt napirenden. Ennek hatására a keresztárfolyam visszatért az 1,38-as szintekre, ami erősítette a régiós devizákat. A régióban a forint ismét élre állt az erősödésben, ennek köszönhetően a román lejjel szemben 1 százalékot, a lengyel zlotyval szemben 0,6 százalékot, míg a cseh koronával szemben 0,5 százalékot nyert a magyar fizetőeszköz. Délután a jó amerikai ISM-adat hatására a forint euróárfolyama már stabilan áttörte a 272,50-es szintet, és napi csúcsát 271,60-on érte el - mondta a Commerzbank szakértője. A svájci frankért ekkor 203,30 forintot kellett fizetni, míg a dollárért 197 forintot, a jen 100 egységéért pedig 236,60 forintot. Ruzsonyi szerint egyelőre maradhat a jókedv a devizapiacokon, nem látszik ugyanis, hogy azt mi ronthatná el. A következő technikai ellenállás a 270,50 forintos euró lehet, míg pszichológiailag a 270 forintos szint áttörése bizonyulhat keményebb diónak - véli Ruzsonyi. Az állampapírpiacon komolyabb mozgás nem volt, a hozamok szinte alig változtak.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet