BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tőkét emelt az Őrmester

2010. október 4. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Őrmester Zrt. rendkívüli közgyűlésén megszavazták a tőzsdére lépést - tájékoztatta a Napi Gazdaságot a társaság. A részvényesek egyhangúan szavazták meg a társaság részvényeinek Budapesti Értéktőzsdére történő bevezetését és döntöttek a megjelenéshez szükséges működési forma megváltoztatásáról is. Az Őrmester Zrt. ennek megfelelően a jövőben nyilvánosan működő részvénytársaságként fog tevékenykedni a piacon. Az Őrmester Zrt. 2010. október 1-jén tartott rendkívüli közgyűlést, amelyen egyhangú döntést hoztak arról, hogy a részvénytársaság 256 090 000 forintos alaptőkéjét 3 740 000 forinttal megemelik. Az új részvények forgalombahozatalával végrehajtott tőkeemelést követően a társaság alaptőkéje: 259 830 000 forint lett. A kibocsátandó részvények száma 3740 darab, amelyek mindegyike dematerializált A sorozatú törzsrészvény. A részvényeket dolgozók jegyezhették le. (A társaság elnöke lapunknak korábban elmondta: a cég dolgozóinak felajánlották a részvények megvásárlásának lehetőségét, mert első körben őket akarják papírokhoz juttatni.) A cégnek már eddig is volt 45 kisrészvényese, akik főleg a cég munkatársai, csak néhány külsős van köztük.

A közgyűlés másik döntése a részvénytársaság tevékenységi körének bővítése volt, amely a szolgáltatásaiban növekvő arányú műszaki jellegű vagyonvédelmi megoldások fejlesztésének egyik feltétele.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet