BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Küszöbön a varsói tőzsde bevezetése

2010. október 4. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lengyel pénzügyminisztérium az első körben a Varsói Értéktőzsde (WSE) 63,82 százalékát értékesíti belföldi és külföldi intézményi, illetve magánbefektetők részére, várhatóan a negyedik negyedévben - áll a börze közleményében. A 26,786 millió darab B sorozatú, 100 zloty (6900 forint) névértékű részvények eladásán felül a WSE nem tervezi új részvények kibocsátását. Bár a hivatalos közlemény az időzítés kapcsán a felügyeleti engedélyek beérkezését, illetve a tőkepiaci helyzet alakulását említi, a Bloomberg birtokába jutott munkaanyagból már konkrétabb dátumok derülnek ki. A dokumentum szerint a WSE menedzsmentje október 15-28. között tart road show-t az érdeklődő befektetőknek, és ennek záródátumán közlik majd a végleges jegyzési ársávot. A tervek szerint a kereskedés november 9-én indul. Az idén eddig Európa második legtöbb elsődleges kibocsátásával büszkélkedő WSE az első félévet 111,5 millió zlotys (7,69 milliárd forint) bevétel mellett 52,8 millió zlotys (3,64 milliárd forint) üzemi nyereséggel zárta.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet