A lengyel pénzügyminisztérium az első körben a Varsói Értéktőzsde (WSE) 63,82 százalékát értékesíti belföldi és külföldi intézményi, illetve magánbefektetők részére, várhatóan a negyedik negyedévben - áll a börze közleményében. A 26,786 millió darab B sorozatú, 100 zloty (6900 forint) névértékű részvények eladásán felül a WSE nem tervezi új részvények kibocsátását. Bár a hivatalos közlemény az időzítés kapcsán a felügyeleti engedélyek beérkezését, illetve a tőkepiaci helyzet alakulását említi, a Bloomberg birtokába jutott munkaanyagból már konkrétabb dátumok derülnek ki. A dokumentum szerint a WSE menedzsmentje október 15-28. között tart road show-t az érdeklődő befektetőknek, és ennek záródátumán közlik majd a végleges jegyzési ársávot. A tervek szerint a kereskedés november 9-én indul. Az idén eddig Európa második legtöbb elsődleges kibocsátásával büszkélkedő WSE az első félévet 111,5 millió zlotys (7,69 milliárd forint) bevétel mellett 52,8 millió zlotys (3,64 milliárd forint) üzemi nyereséggel zárta.
