A forinthoz képest a tőzsdén kevésbé érződött, hogy a piacokon optimistán várják a Fidesz választási győzelme utáni gazdasági terveket. A magyar részvénypiac ugyan a nemzetközi tőzsdékkel összevetve nem szerepelt rosszul hétfőn, ám az árak alig mozdultak el. A BUX 0,2 százalékkal, 23 079 pontra emelkedett, és napközben is egy viszonylag szűk, 350 pontos sávban mozgott az index értéke. A vezető részvényeket érintő hír nem volt hétfőn, amely az árakat befolyásolhatta volna. A négy nagy papír ennek ellenére vegyesen mozgott. A forint jó szereplése segíthette az OTP árfolyamát, amely 0,8 százalékkal, 5299 forintra emelkedett. A Richter - amelynek nem igazán kedvez az erősödő forint - is drágult 0,9 százalékkal, záróára 47 330 forint lett. Esett viszont a Mol, 1 százalékkal, 20 800 forintra csúszott. Úgy látszik, a befektetők továbbra is aggódnak a jövő évre várt energiaadó miatt. Ugyanez lehetett az oka a Magyar Telekom visszaesésének, a pluszadó rémével fenyegetett társaság árfolyama ugyanis 0,2 százalékkal, 661 forintra esett vissza. A forgalom ugyanakkor nem volt túl nagy hétfőn, az e téren első OTP sem érte el a 7 milliárd forintot.
