BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óvatos korrekcióval indult a negyedév

2010. október 3. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az előző hónap 10 százalékos emelkedése után az év utolsó három hónapját kis korrekcióval indította a magyar tőzsde. A BUX pénteken szinte csak egy pillanatra került pluszba, annak ellenére, hogy a tengerentúlon emelkedéssel indult a kereskedés.

Az index végül 23 045 ponton, 0,8 százalékos mínuszban fejezte be a napot. A vezető részvények közül ennél többet esett a Mol, amely napközben egy félreértelmezett Matolcsy-nyilatkozat miatt zuhant hirtelen. A 20 610 forintos minimumszintről azonban egy kicsit talpra állt a részvény, amely végül 1,4 százalékos mínuszban, 21 005 forinton zárt. Az OTP sem szerepelt túl jól, 1,2 százalékkal, 5258 forintra esett vissza, aminél nem sokkal lejjebb, 5240 forintnál volt a napi mélypontja. A bankrészvény forgalma ugyanakkor nagyon alacsony, 7 milliárd forint volt.

A Magyar Telekom 0,5 százalékkal, 662 forintra csökkent a hét utolsó tőzsdenapján, míg a Richter csupán 0,2 százalékot veszített az értékéből, ami 46 900 forintos utolsó értéket jelentett.
A kisebb részvényeknél a nap sztárja a HybridBox volt, a szeptember végén tőzsdére lépő cég néhány nap alatt emelkedett nagyon sokat. Az 500 forintos első záróárról péntekre már 700 forint lett. Ez a hét utolsó napján 17 százalékos emelkedést jelentett, ráadásul nem is kicsi, 143 millió forintos forgalom mellett. Jól szerepelt még a PannErgy részvénye is, amely rég nem látott szinten, 1044 forinton zárt. Ez 5 százalékos drágulást jelentett a részvény esetében egyetlen nap alatt. A néhány napos emelkedés után korrigált viszont a Rába, a cég részvényei 1,3 százalékkal, 956 forintra csorogtak vissza. A 300 forinton új részvényeket kibocsátó Appeninn árfolyama is megugrott, a 350 forintos záróár 4,2 százalékos növekedés eredményeként alakult ki.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet