Kicsit tudott csak növekedni a magyar tőzsde prompt piaci forgalma szeptemberben az éves mélypontot jelentő augusztusihoz képest. A duplikált forgalom ugyanis szeptemberben 759 milliárd forintot tett ki, ami minimálisan több a 718 milliárd forintos augusztusinál. Ilyen gyenge szeptemberi forgalomra utoljára 2004-ben volt példa, ráadásul ebben az évben is csupán augusztusban és februárban volt alacsonyabb a forgalom. Ezzel egyébként az első kilenchavi forgalom 8840 milliárd forintra nőtt, ami még mindig 13,5 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál (az erős első félévnek köszönhetően).
A brókercégek rangsorában az élen nem történt változás, szeptemberben továbbra is az Erste vezette a rangsort, és a második helyen is maradt a Concorde. Változatlanul csak e két brókercég tudott 100 milliárd forint feletti forgalmat produkálni, az Erste 152 milliárd, a Concorde 128 milliárd forintot. A harmadik helyre viszont a Cashline jött fel 71 milliárd forintos forgalommsl, míg a lengyel Ipopema lecsúszott a negyedik helyre. A részvények forgalmát tekintve nagy csoda nincsen, az OTP duplikáltan 480 milliárd forintot produkált, ami több mint fele a teljes havi forgalomnak. A négy nagy vezető részvény együttes forgalma pedig 98 százalékát tette ki a teljes mennyiségnek. A második helyen végző Mol ugyanis 170 milliárd forint, a Richter 70 milliárd forint, míg a Magyar Telekom 38 milliárd forint duplikált forgalmat könyvelhetett el.
Az állampapír-piaci forgalom viszont nagyot zuhant szeptemberben, az előző havi 84 milliárd forintról 33 milliárdra esett vissza. Ezen a piacon komolyabb forgalmat egyedül a Kereskedelmi és Hitelbank (K&H) ért el, amely 17 milliárddal végzett az első helyen.
