BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még rántottak egyet a pesti árakon

2010. szeptember 30. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BÉT irányadó indexe veszteséggel, 22 680 pontnál nyitott csütörtökön, majd innen a pozitív tartományba emelkedve, 22 900-23 000 pont között oldalazva bekkelte ki a kereskedési idő zömét. A nap végén a pesti parkett is profitált a kedvező amerikai makroadatok miatt világszerte megnőtt vételi kedvből, s a hajrában megindult vásárlási lázban minden bizonnyal az alapkezelők negyedéves portfóliórendezési kényszere is szerepet játszott. A BÉT irányadó indexe végül 23 240 pontig szaladt, s napi legmagasabb értékén, 23 239,93 ponton fejezte be a napot.

A blue chipek közül a Mol száguldott a legjobban, az olajpapír 3,93 százalékkal, azaz 845 forinttal,
21 295 forintra drágult a reggeli minimumértékéről. Forgalma meghaladta a 4 milliárd forintot. Az OTP részvényeinek jegyzése 1,7 százalékkal, 5320 forintra emelkedett a nap végére. A Richter 1,1 százalékkal, 47 000 forintig jutott. A Magyar Telekom részvényei 1,7 milliárdos forgalom mellett 0,2 százalékot veszítettek értékükből a csütörtöki kereskedésben.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet