Részvényjuttatási programot indít a Magyar Telekom, amelynek keretében a társaság legjobban teljesítő munkavállalói Magyar Telekom-részvényekhez juthatnak - jelentette be az igazgatóság döntését a társaság a BÉT honlapján. A tájékoztatás szerint a program kiváltja és egyenértékű lesz a 2010-re elkülönített - a 2010-es 1,5 százalékos béremelésnek megfelelő - célprémiumkerettel, így mintegy 858 000 saját részvényt kívánnak kiosztani a legjobban teljesítő dolgozóiknak 2010 decemberében. A végső részvénydarabszám az odaítélés napján érvényes árfolyam függvényében változhat. A részvényeket 2012 végéig nem lehet értékesíteni, azonban osztalékfizetésre már addig is jogosultak. A közleményben azt is leszögezik, hogy pénzügyi szempontból a részvényjuttatás kedvezőbb az 1,5 százalékos béremelésnek megfelelő célprémiumkeret kifizetésénél, mivel előnyösebb a szabad cash flow-ra gyakorolt hatása. A szabad cash flow várhatóan mintegy 800 millió forinttal javul 2010-ben a célprémiumkeret kifizetéséhez képest - közölte a cég.
