A 67 százalékos túljegyzésre tekintettel a hétfőn meghirdetett ötnapos jegyzésnél korábban, már tegnap lezárta azt az RFV - jelentette be a társaság a BÉT honlapján. Az első sorozatra meghirdetett kétmilliárd forintos felső korláthoz képest 3,354 milliárd forintnyi ajánlat érkezett. A jegyzésben több mint tíz (túlnyomórészt belföldi) intézményi szereplő vett részt, de a magánbefektetők közel felét tették ki az ajánlatoknak. A következő rábocsátás 2,5 milliárd forint értékben november végén várható.
A túljegyzés miatt a kártyaleosztás elve alapján allokálják majd a papírokat a - jegyzés beérkezési időpontjától függetlenül - befogadott ajánlatok között. Ez elvileg az arányaiban nagyobb számú és kisebb mennyiséget jegyző kisbefektetőknek kedvez majd, ami a későbbiekben jó esetben segítheti a másodpiaci likviditás kialakulását is. A sikeres jegyzéssel jelentősen csökkent a leszerződött projektek finanszírozási kockázata - mondta a Napinak Kassai Ákos, az RFV vezérigazgatója. Mint hozzátette, annak különösen örülnek, hogy a társaság is részt vehetett egy régi-új instrumentum, a vállalati kötvény újjászületésénél.
