BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Richter volt a nehezék

2010. szeptember 29. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jól érzékelhetően tart az alapok átsúlyozása a magyar tőzsdén, legalábbis a vezető részvények ármozgása ezt mutatta szerdán. Ez párosult a nemzetközi optimizmus olvadásával, így a nap végére elolvadtak a kezdeti pluszok. A vezető részvények közül a legtöbbet a Richter papírja esett, mégpedig 2,3 százalékkal, 46 500 forintra. A BUX ezzel szemben csupán 0,5 százalékot veszített értékéből, ami 22 818 pontos értéket és egyben napi mélypontot jelentett. Mivel hír nem jelent meg a társasággal kapcsolatban a napokban, így az erős alulteljesítés valószínűleg annak tudható be, hogy ez a részvény a legnagyobb vesztese az októbertől életbe lépő új kosársúlyoknak. Ezt a teóriát erősíti, hogy az átsúlyozás legnagyobb nyertese, az OTP továbbra is nagyon erősnek mutatkozik. A részvény 0,6 százalékkal, 5231 forintra emelkedett, ami a legjobb teljesítmény volt a blue chipek között.

A Mol 20 490 forinton gyakorlatilag stagnált, a 10 forintos emelkedés ugyanis százalékban nem okozott számottevő elmozdulást. A Magyar Telekom 0,3 százalékkal, 666 forintra csúszott vissza. A kisebb részvények közül nagyon jól szerepelt a Rába, miután a vezérigazgató lapunknak megerősítette, hogy tartani tudják éves tervüket. A részvény 3,9 százalékkal, 944 forintra emelkedett. Ennél többel csak a minimális forgalom mellett mintegy 5 százalékot dráguló AAA Auto és a Forrás törzsrészvénye tudott felfelé menni. Komolyabb esés is csak a minimális forgalmú részvényeknél volt. A Pannon-Flax 5,5 százalékot, az Externet több mint 8 százalékot veszített az értékéből.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet