A BUX reggeli, egy százalék körüli előnye délre olvadni kezdett, s bár a kamatdöntés után még tett egy tétova nekirugaszkodást az index, a mínuszos amerikai nyitást követően jócskán visszaesett. Ám a mutató még így is 0,2 százalékot erősödve, 22 895 ponton búcsúzott a hét első napjától. Ez szinte kizárólag az OTP kimagasló teljesítményének köszönhető, a bankpapír az 5050 forint körüli ellenállást áttörve, 2,96 százalékkal emelkedve, 5189 forinton végzett. Az erősödéshez jelentősebb forgalom párosult, a pénzintézet részvényei összesen 19,36 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a nap során. A többi vezető papírnak azonban nem sikerült utánoznia a bankpapír bravúrját, a Mol 1,16 százalékkal lejjebb kerülve, 20 500 forinton zárt, 5,7 milliárdos forgalomban. A Telekom 1,47 százalékot gyengülve, 670 forintra rontott, míg a Richter részvényei 0,19 százalékot esve, 47 310 forinton búcsúztak. Utóbbi szektortársa, az Egis lényegesen jobban teljesített, árfolyama 2,3 százalékkal, 22 255 forintra ugrott. Ebben (az OTP-hez hasonlóan) szerepet játszhat a BUX-kosár októbertől érvényes átsúlyozása és ennek kapcsán az intézményi szereplők vásárlásai. A nap nyertesei ismét a - jórészt igen illikvid - kis papírok közül kerültek ki. A KEG ismét limittel, 20 százalékkal drágult, 199 forintra, 145 millió forintos forgalomban, míg a régóta sávozó Humet szintén limittel, azaz két forinttal emelkedett, 12 forintra, lényegesen kisebb forgalom mellett. Hír egyik cég esetében sem látott napvilágot. A BIF a vesztesek sorát vezeti, az ingatlanfejlesztő és -hasznosító papírjai ugyanis 12,8 százalékkal, 654 forintra estek, csakhogy a forgalom egyetlenegy darabot jelentett. A kisebb papírokat követő BUMIX nagy testvérét felülteljesítve 0,84 százalékkal, 2140 pontra javított.
