BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A gyógyszergyár a Quaestor első számú kedvence

2010. szeptember 22. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A budapesti tőzsde fontosabb papírjai között erős a differenciálódás, ami jól látható a gyógyszerpapírok iránti fokozott érdeklődésben - szögezte le a Quaestor tegnapi sajtóbeszélgetésén Háda Bálint vezető elemző. A hazai blue chipek közül a Quaestor első számú kedvencévé ismét az Egis vált, amely Háda szerint az általános - a defenzív papíroknak kedvező - hangulat mellett vállalati szinten is jó növekedési lehetőségekkel rendelkezik exportpiacain. Pozitív fejleményeket várnak az orosz piacra történő belépéstől, illetve a soron következő új termékbevezetésektől is. A szektortárs Richternél a jelenlegi árazás historikusan nézve szerinte már egyáltalán nem tekinthető nyomottnak, ennél magasabb értékeltségre eddig kizárólag a 2005 és 2007 között tapasztalható bikapiac idején volt példa. A Richter originális kutatása ugyan a végső fázisba lépett, ám ez a növekedési potenciál már beárazódott az elemző szerint.

A Mol üzemi szinten az egyszeri tételeket figyelmen kívül hagyva erős második negyedévet tudhat maga mögött. Az árfolyam szempontjából azonban fontos mozgatórugó lehet a részvényesi struktúra változásával kapcsolatos spekuláció. A Quaestor szerint a jelenlegi árszinten csak azoknak érdemes venniük az olajvállalat részvényeit, akik úgy vélik, hogy a válságnak vége - hiszen a finomítói környezet továbbra is sokkal rosszabbul alakul, mint 2003 és 2007 között.

A Telekomnál erre az évre tarthatónak látják az eddigi 74 forintos éves osztalékot, ami a jelenlegi árfolyamon tíz százalék feletti osztalékhozamot ad. Ez attraktívvá teheti ugyan a részvényt, a kedvezőtlen makrogazdasági környezet viszont továbbra is jelentős nyomást gyakorol a vállalat árbevételi és eredményességi soraira.
Az OTP legutóbbi gyorsjelentésében szereplő pozitív tendenciák fenntarthatósága a Quaestor szerint kérdéses, mert egy tovább romló globális hangulat kamatemeléseket kényszeríthet ki a régióban. Ez pedig a magasabb betéti kamatok révén a nettó kamatmarzsot csökkentheti.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet