Az erős vételi nyomás hatására a bóvli kategóriába tartozó vállalati kötvények átlagos árfolyama a hitelbőség zenitje, 2007 júniusa óta nem látott szintre szökött - írta a Financial Times. A Bank of America-Merrill Lynch befektetői körökben az egyik benchmarknak számító, befektetési kategória alatti vállalati kötvényeket követő indexe ugyanis múlt héten lépett a 100 pontos érték fölé a pénzügyi válság kirobbanása óta. A hitelpiac és a pénzpiacok három évvel ezelőtti összeomlása miatt meginduló csődhullám bedöntötte a bóvlikötvények árfolyamait is. Ugyanakkor az árfolyamok 100-as szint fölé pattanása elvileg azt jelzi, hogy a kötvények mind a teljes kamatot, mind a tőkét kifizetik majd. A szektor részben azért vált egyre csábítóbbá az utóbbi időszakban, mivel egyrészt a részvénypiaci kilátások már nem olyan rózsásak, másrészt az igen alacsony hozamú állampapírokkal szemben történeti összehasonlításban még mindig óriási (egyes esetekben 625 bázispontos) a hozamkülönbözet - szögezte le Martin Fridson, a BNP Paribas Asset Management stratégája.
A vételi érdeklődés az elmúlt hetek új kibocsátásain is meglátszik. A Dealogic adatai alapján az amerikai befektetők idén eddig 168 milliárd dollárnyi bóvlikötvényt vásároltak, szemben a tavalyi egész éves 164 milliárdos kibocsátási csúccsal. Több piaci szereplő is arra számít, hogy a következő három hónapban annak ellenére sem lanyhul majd az aktivitás, hogy a folyamatosan felfelé kúszó árak egyre lejjebb nyomják a hozamszinteket is. Sok függ persze az általános tőkepiaci klímától, így a kockázatvállalási kedv alakulásától is.
