A világ tőkepiacain hiába volt kisebb optimizmus a hét első kereskedési napján, a BUX 0,7 százalékkal csökkent hétfőn, elsősorban a Mol jegyzésének csúszása folytán. Úgy látszik, a befektetők még mindig kockázatot látnak a cég első számú vezetőjének menesztéséről szóló híresztelések miatt, mivel az olajtársaság részvénye további hír nélkül a legtöbbet vesztő blue chip volt. Árfolyama 1,7 százalékkal, 21 325 forintra esett, míg a Magyar Telekom és a Richter közel 1 százalékot veszített az értékéből. Ez a telekomcég esetében 683 forintos, míg a gyógyszertársaságnál 48 300 forintos utolsó kötést jelentett.
A világban uralkodó pozitív hangulat egyedül az OTP részvényére ragadt át. A bankrészvény ugyanis 0,8 százalékkal, 4965 forintra emelkedett.
Sok következtetést azonban ebből a napból levonni nem lehet, hiszen a forgalom elhanyagolható volt a nagy papírok esetében. A legtöbbet elérő OTP-é is alig haladta meg a 4 milliárdot. A kis papíroknál viszont a KEG esetében továbbra is nagyon magas a forgalom, igaz, a részvény még mindig a nagy emelkedést korrigálja vissza, hétfőn például 4,6 százalékot esett, így 165 forinton zárt. Közel 200 millió forintos forgalom mellett viszont új éves csúcsra emelkedett a PannErgy árfolyama. A napközben 896 forinton is megforduló részvény végül 885 forinton, 2,3 százalékos pluszban fejezte be a napot.
