Szentlőrincen már az idei fűtési idényben a PannErgy Nyrt. geotermikus fűtőműve veheti át a település távhőellátását, Miskolcon pedig 2011 első negyedévében indulhat a tesztüzem, míg a teljes projekt az őszi fűtési szezonra állhat fel. A következő állomás Gödöllő, ahol már tart az előkészítő munkálat (területszerzés, engedélyeztetés), de további helyszíneket is vizsgál a társaság. A PannErgy még szeptember elején jelentette be, hogy korábbi várakozásait háromszorosan meghaladó hozamot mutatott a Miskolc melletti, mályi termelő kútja. Az első tesztek alapján a 2270-2310 méteres mélységben 110-120 fokos víz hozama eléri a percenkénti 4200-5400 litert, azaz mind a hőmérséklet, mind a mennyiség alapján alkalmas áramtermelésre is. Az előzetes eredmény lehetővé teszi, hogy a tervezett hét helyett két termelő és három visszasajtoló kút fúrásával valósuljon meg a miskolci projekt. A PannErgy jelenleg 20 évre szóló szerződéssel rendelkezik maximum 300 ezer GJ értékesítésére a Miskolci Hőszolgáltató Kft.-vel.
