Teljesen alaptalan a Deutsche Telekom vezérigazgatójának vesztegetési gyanúsítása a Magyar Telekom nyomozásával kapcsolatban - közölte kedden szóvivője útján René Obermann, a Deutsche Telekom főnöke. Az MTI berlini irodájának megkeresésére Mark Nierwetberg, a Deutsche Telekom AG kommunikációs részlegének vezetője elmondta: a Deutsche Telekom már öt éve együttműködik a kérdéses ügyet vizsgáló nyomozó hatóságokkal, amelyek legutóbbi lépései "érthetetlenek a cég számára" - utalt Nierwetberg a konszern székházában és Obermann lakásában augusztus végén végrehajtott házkutatási akciókra (Napi, 2010. szeptember 14.). A Deutsche Telekom AG emellett teljes mértékben együttműködött és együttműködik a nyomozást kezdeményező amerikai tőzsdefelügyelettel, ez a nyomozás azonban soha nem irányult René Obermann ellen - hangsúlyozta a bonni konszern kommunikációs részlegének vezetője.
A Financial Times Deutschland (FTD) ugyanakkor szokatlannak nevezte, hogy az ügyészség egy német konszern főnökének magánlakásán tart házkutatást. A lépés azért is kelt meglepetést, mert a Magyar Telekom gyanús ügyében már évek óta folyik ügyészségi vizsgálat, és a bonni konszern több alkalommal tett közzé dokumentumokat az esettel kapcsolatban. Az ügy mindenesetre ráirányítja a figyelmet arra, milyen problémákba ütközik a Deutsche Telekom Kelet-Európában, ahol újra meg újra kénytelen nem tiszta üzleti praktikákkal szembesülni - írta a FTD.
