Egész napos emelkedés után a BUX másfél százalék körüli pluszban zárt hétfőn; a nap nyertese az OTP volt, a bankpapír ismét 5000 forint fölé drágult. A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe 1,6 százalékkal, 23 415 pontig erősített, közel 20 milliárd forintos forgalomban. A BUX pozitív befektetői hangulatban ezúttal a jobbak között szerepelt a régiós tőzsdeindexek összevetésében. A blue chipek mindegyikének emelkedett az árfolyama, a legnagyobb mértékben, 3,5 százalékkal az OTP-részvényé. A bankpapír így ismét 5000 forint fölött zárt, ezúttal 25 forinttal. Az FHB jegyzése is jelentős, két és fél százalék körüli mértékben került pénteki záróértéke fölé. Kiemelkedően nagy, hétmilliárd forintot közelítő forgalomban kereskedtek a Mol részvényeivel. Az olajtársaság árfolyama 1,6 százalékkal, 22 500 forintig kúszott föl; a Mol még a pénteki zárás után jelentette be a tőzsde honlapján, hogy 450 millió euró összegű hitelszerződést írt alá. Önmagához képest szintén jelentős, másfél milliárd forintot meghaladó forgalmat produkált a Richter is, a gyógyszerpapír egy százalékkal, 47 265 forintig erősödött; miközben az Egis veszített valamennyit az árfolyamából. Az MTelekom hajszálnyi drágulása 693 forintot eredményezett a nap végére. A pénteki majdnem 20 százalékos drágulás után - közel 30 százalékkal emelkedve - ismét valósággal szárnyalt a KEG árfolyama; az értékpapírra 200 millió forint fölött születtek kötések. A másik végletet a Humet jelentette a hét első tőzsdenapján; a társaság 10 százalékkal zuhant csekély forgalomban. A kis papírok egyébként is szerényebb teljesítményt nyújtottak, a BUMIX index fél százalékkal, 2052 pontig ért föl.
