Az elmúlt napokban gyakorlatilag behatárolható hír nélkül száguldott limittel a KEG részvénye, amelynek hétfőn a kereskedési sávját is kiszélesítette a BÉT. Ennek hatására az elmúlt napok 20 százalékos drágulását 30 százalékos emelkedéssel fejelte meg a papír, amely így 188 forintra emelkedett, ráadásul nem magas, 200 millió forintos forgalom mellett. Hír viszont nem támasztotta alá az emelkedést, a BÉT indoklása is az volt, hogy a KEG-részvények piacán az elmúlt napokban jelentős árelmozdulás volt tapasztalható, így nem volt kellő mozgástere az áralakulásnak. Az elmúlt napokban két hír látott napvilágot, az egyik egy nagyon szűk szavú közlemény volt, amely szerint a társaság kétéves időtartamra bértárolási szerződést írt alá a Mollal. Részleteket ugyanakkor nem közölt a cég, és hiába kerestük meg ez ügyben a társaság vezérigazgatóját, lapzártánkig nem kaptunk választ arra, hogy vajon ez a hír indokolta-e a részvény árfolyamának a száguldását. A másik hír, amit a cég közzétett, az volt, hogy Polgár István gazdasági vezető munkaviszonya munkakörének átadását követően 2010. szeptember 13. napjával közös megegyezéssel megszűnt. Az új gazdasági igazgató szeptember 1-jétől Russói László lett. Mivel ennek a hírnek szintén nincs árfelhajtó hatása, egyelőre csak találgatni lehet, hogy valóban érdemes-e a mostani árszinten a részvényből vásárolni.
