BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tőzsdére küldi petrolkémiai érdekeltségeit a Petronas

2010. szeptember 8. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A maláj állami olajcég, a Petroliam Nasional Bhd. kezdeményezte az érdekeltségébe tartozó huszonkét petrolkémiai társaság összeboronálásából létrejött Petronas Chemicals Group tőzsdei bevezetését - írta a Financial Times. A Kuala Lumpur-i tőzsdén tervezett elsődleges kibocsátásból akár 2 milliárd dollárnyi friss tőke is befolyhat a Petronashoz. A társaság nem teljesen önként szánta rá magát a lépésre, az ugyanis a kormányzat által előirányzott átstrukturálás részét képezi.

A csoport létrejöttével a világ negyedik legnagyobb metanoltermelőjévé előlépő Petronas Chemicals az idén márciusig tartó üzleti évben 12,2 milliárd ringgites (3,9 milliárd dollár) bevételein 2,59 milliárd ringgites (829 millió dolláros) nyereséget termelt, ami az eredmény soron 25 százalékos visszaesést jelent éves összehasonlításban. Az egyelőre még nem tisztázott, hogy mekkora részesedést tart meg a társaságban a (piaci híresztelések szerint előbb-utóbb szintén a tőzsdei bevezetés sorsára jutó) anyavállalat. Az ügylethez közel álló források szerint azonban 30 százalékos pakett képezi majd a részvénykibocsátást.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet