Több mint tizenhárom éves csúcsra emelkedett a kávé ára: szerdán az Intercontinental Exchange (ICE) határidős tőzsdén egy font (45,36 dekagramm) arabica ára 2,4 százalékkal, 1,9715 dollárra emelkedett, amire utoljára 1997 júniusában volt példa.
Június eleje óta a kávé közel 40 százalékkal drágult, az áremelkedést elemzők alapvetően technikai jellegű vásárlásokkal indokolják, nem fundamentális okokkal. Elemzők szerint az arabica ára a közeljövőben elérheti akár a két dollárt is, középtávon azonban csökkenésre számítanak az új termés betakarítását követően. A Nemzetközi Kávészervezet (ICO) szerint ugyanis az idén jó termésre lehet számítani, ami lehetővé teszi a raktárak feltöltését és az ellátás kiegyensúlyozottá tételét. A legnagyobb kávétermelőnek számító Brazíliában 20 százalékkal, Kolumbiában pedig 25 százalékkal lehet nagyobb a termés a tavalyinál. Az ICO adatai szerint tavaly a gazdasági válság miatt 1,5 százalékkal, 128,8 millió zsákra (1 zsák=60 kilogramm) csökkent a világ kávéfogyasztása. A világ 2010/2011. évi kávétermését 133-135 millió zsák körül várja az ICO a tavalyi 120 milliót követően.
